Montmorillonit kil de denilen bentonit kili, bedenlerini detoks ile temizlemek ve hastalıklara karşı savunma geliştirmek isteyen insanlar arasında sağlıklı bir yaşam eğilimi olarak ortaya çıkıyor. 

Bentonit kili kalsiyum içerir. Emme ve yüzeyde tutma özelliği vardır. Bakteri, toksin, virüs gibi tutma özelliği vardır. Kalsiyum bentonit kili bu maddeleri hem yüzeyinde tutar, hem de çeker. Sıvı toksinleri özümlemek için genişleyen ve temas eden sıvıları emer.

BENTONİT NE İŞE YARAR?                          

Vücudun toksik maddelerden arındırılmasını sağlar

Vücudumuz toksik ağır bir metale maruz kaldığında vücuda dağıtılır. Yüksek oranlarda alınan bir ağır metal, vücudun tüm dokularına az miktarlarda dağıtılır. Bentonit kili temelde vücuda bağlanmak için toksinleri “arar”, çünkü eksik iyonu olan herhangi bir madde doğal olarak karşı koyan maddeleri arar ve tamamlar. Bağlandıktan sonra kil bağırsaklardan, ciltten ve ağızdan toksinleri, kimyasalları ve “ağır metalleri” ortadan kaldirmaya yardımcı olabilir.Kalsiyum Bentonitin dahili (sıvı) olarak haftada bir kere hatta 6 ayda bir kullanımında bile, toksinlerin ve metallerin daha sindirim sistemindeyken temizlenmesine yardımcı olur. Bu şekilde, toksin ve metallerin beyin yada sinir sistemine ulaşmadan engellenmesi sağlanır.

Hücrelerin daha fazla oksijen alımasına izin verir.
Bentonit kili, hücrelere oksijen almaya yardımcı olur. hücreler kendilerine daha fazla oksijen girdiğinde, enerjiniz artar ve vücudunuz kendiliğinden kendini iyileştirebilir, kas iyileştirme geliştirme de dahil olmak üzere hastalıklardan uzak tutulabilir.

Gıda zehirlenmesini ortadan kaldırır

Farkına varmadan yediğiniz besinle zehirlenmeye neden olur. Yemekten birkaç saat sonra mide ağrısı, bulantı, kusma, baş ağrısı gibi belirtileri ortaya çıkar. Bu durumda bentonit kili almanız gıda zehirinin mide ve bağırsaklardan vücuda geçmesine engel olur. Zehiri bağlayarak dışarı atar, iyileşirsiniz.

 

Vücut PH’sını dengeler

Vücutta asit/ alkali dengesi önemlidir. Sağlıksız beslenme tarzımız, işlenmiş gıdalar, GDO’lu ürünler asit oluşturur. Bentonit kili, vücudun pH seviyesinİ asit ve alkali arasında daha iyi bir dengeye getiren, kan tükürük ve idrarın daha alkali olmasina yardım eden alkalileştirici mineraller içerir. Bu asiditeyi önlemek için alkali gıdalar ile birlikte bentonitin kullanımı sağlığımızı korumamız açısından önemlidir. Bentonit vücudumuza alkali yapar, hastalık oluşumlarının nedenini ortadan kaldırmış olur.

Bağışıklık sistemimizi güçlendirir  

Virüsleri, enfeksiyonları ve hastalıkları önleyici etkisi vardır. Bağırsak duvarındaki gözenekler herhangi bir nedenden dolayı genişlerse toksinler buradan kana karışır bentonit kili içilerek bu gözenekleri güçlendirir toksinleri aynı zamanda bağlayarak vücuda girişine engel olur.

 

Probiyotikleri artırır

Bentonit kili içilerek bağırsaklardaki zararlı toksinler ve kötü bakteriler ortadan kaldırılır. Yararlı, iyi bakterilerin gelişmesi sağlanır. Bu sayede sindirim sağlığı düzelir buna bağlı olarak zihinsel sağlık, kilo ve cilt problemleri de düzene girer.

 

Sindirim problemlerini düzeltir

Bentonit kili çoğunlukla bulantı, reflü ve ishal sorunlarını gidermek için kullanılır. Hem çocuklarda hem de yetişkinlerde güvenle kullanılır.

 

Cilt sorunlarını giderir 

Akne, egzama, sedef hastalığı, cilt döküntüleri, cilt yaraları gibi şikayetlerinizde bentoniti haricen sürerek cildinizin gözeneklerinde oluşan toksinleri alıp faydalı mineralleri cilde bırakarak sorunların düzelmesine katkı sağlar. Sadece rahatsızlıklarda değil normalde cildi gençleştirmek amacıyla maske şeklinde uygulanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp