Buz Başlık epilasyon nedir?

Kadınların en önemli sorunlarından birisi olan istenmeyen tüyler, epilasyon ile tarih oluyor. Bu teknolojinin geldiği en son nokta olarak da buz epilasyon, en kısa sürede ve en konforlu şekilde tüylerden arınmaya olanak veriyor.

Buz epilasyon; kıl kökündeki farklı yapıları hedef alan ve farklı dalga boylarına sahip olan bir yöntemdir ve istenmeyen kıllar için kesin çözümdür.

Özellikle de buz epilasyonun diğer epilasyon yöntemlerine göre bir atışta çok daha geniş yüzeyleri etkiler. Bu da seans süresini kısaltır.

Böyle olunca da buz epilasyonla tüm vücut seansları sadece 35-40 dakikada tamamlanıyor.

Bununla birlikte buz epilasyonun en son teknoloji ürünü olması onu yüksek etkili bir hale getirmektedir. Bu bağlamda ortalama 8-10 seans içinde istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür.

Yüz bölgesinde çıkan tüy kıllar, tüm vücutta en hızlı uzayan kıllardır. Çünkü yüz bölgesi hormonsal olarak da hassastır ve yüzdeki kıllar genellikle çok daha derin köklere sahiptir. Bu bağlamda yüz bölgesine uygun epilasyon yöntemi seçilmezse cildin zarar görmesi ya da kıl kökleri yeniden uyanması mümkün olabilir.

Buz epilasyon ciltteki en açık ve en güçsüz tüylerde bile etkili olurken hissedilen acı da en düşük seviyededir.

Eğer doğru kişiler tarafından uygulanırsa buz epilasyonla yüz de dahil olmak üzere vücuttaki istenmeyen tüm kıllardan güvenli, konforlu ve kısa sü

Buz epilasyon, klasik epilasyon yöntemlerine cevap vermeyen açık renkli ve güçsüz tüylere sahip olan kişiler de dahil olmak üzere tüm tüyler için kalıcı bir çözüm sunabilmektedir.

Buz epilasyon sayesinde hem ince hem kalın tüyler, hem açık renkli hem de koyu renkli olanlar, vücudun her bölgesindeki istenmeyen tüyler kesin olarak yok edilebilmektedir.

Hamilelik söz konusu olduğunda hiçbir epilasyon yöntemi uygun olamaz. Epilasyon cihazının, yönteminin nasıl bir ışık yaydığı, ne kadar etki ettiği hiç önemli olmamakla birlikte hamilelik öncesinde buz epilasyona başlamış olan kadınlar da programlarını ertelemeliler.

Buz epilasyon, günümüzün en acısızdır ve konforlu yöntemi olduğu için ciltte herhangi bir tahrişe yol açmaz. Buz epilasyon uygulaması esnasında cilde düşük dozla ve sık tekrarla uygulandığından cilde zararı yoktur ve hem yaz hem kış mevsiminde güvenle yaptırılabilir. Bunun için kişinin beyaz tenli ya da bronz tenli olması da hiç fark etmez. Ancak buz epilasyon sonrası güneşlenecek olan kişiler mutlaka kaliteli, güvenilir ve yüksek koruma faktörlü bir kremi ile korunmalılar.

 

 

Whatsapp