EVO-Trilipolar Rf yöntemi nedir?

Trilipo, tripolar, bir radyofrekans yöntemidir. Derinin alt katmanlarına ve yağ dokusuna ısı vererek sıcaklık artışını sağlayan tripolar radyo dalgaları ile yağ hücrelerinin hacim olarak küçülmesini sağlar.

Tripolar başlıklar özel tasarlanmış bir radyofrekans yöntemi olarak bipolar radyofrekans uygulamasına göre iki kat daha derine inebildiği için, beraberinde yağ dokusunun da altında bulunan kasların da aynı anda kasılıp gevşetilmesini sağlar. Yani yağ dokusuna olan etkilerine ek olarak kaslara da egzersiz yaptırılması prensibine dayalı bir teknolojidir.

EVO-Deri sıkılaştırmak için Trilipolar Rf yöntemine neden başvurulmalı?

Radyo dalgaları, hem yüz bölgesinde hem de vücut bölgesinde uygulandığı alanda deri altında bulunan elastin ve kolajen denilen, hücre dışında doku iskeleti görevini gören protein lifIerini ısıtır. Sıcaklık artışı ile deri altındaki kollajen lifIeri kısalıp kalınlaşır ve bu uyarıya cevap olarak miktarı artar, derinin dışarıdan daha sıkı ve gergin durmasını, kas dokuyu da uyardığı için vücudun daha genç görünmesini destekler. Doku kalitesini artıran ve cerrahi olmayan bu yöntem basit, hızlı ve ameliyat için uygun olmayan ya da ameliyat olmak istemeyen kişilere çözüm sunan alternatif olacak yeni bir yöntemdir.

Ne zaman ve hangi bölgelerimizde Trilipolar-Rf işlemine ihtiyaç duyarız?

Doğum veya kilo kaybı sonrasında ya da zamanla deri elastikliğini kaybettiğinde Trilipolar yönteme başvurulabilir. Deri ve hatta kasların kalitesini artıran bu yöntem ile sıkı bir görünüme kavuşması sağlanır. Lenf drenajını artıran bu yöntem aynı zamanda kişinin yavaşlamış metabolizma faaliyetlerini de hızlandırır. Vücutta hızlı bir geri dönüşüm başlatır. Yüz bölgesine özel başlığı ile deri sıkılaşması ve kas aktivitesi sağlayarak, boyun, gıdı bölgesi, çene kenarı ve orta yüz bölgesindeki sarkma ve gevşemenin giderilmesini sağlar.

Trilipolar yöntemi ile selülit görüntüsü yok edilebilir mi?

Trilipolar ile yağ dokusunda sıcaklığın artırılması ve kas aktivasyonunun aynı anda gerçekleşmesi, deri ve yağ tabakasındaki düzensizlikleri ve ödemi azaltmak, daha homojen ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmak için en temel faydaları sağlar. Selülit de bir deri-yağ tabakası düzensizliği göstergesi olduğundan, Trilipolar yöntemi vücuttaki selülitli veya dalgalı görüntüyü yok etmek-minimize etmek için kullanılmaktadır. Tedavi ardışık yapılan birkaç uygulamadan oluşur ve bu süreçte selülitli bölgede sertleşmiş bağ dokuların yumuşatılması, orantısız büyümüş yağ hücrelerinin küçültülmesi sağlanır.

Liposuction sonrasında Tripolar Rf uygulamasının katkısı nedir?

Liposuction operasyonları sonrasında iyileşme sürecinde karşılaşılabilen sert dokunun oluşumunu engellemek, ödemin veya şişkinliğin giderilmesini sağlamak, dalgalı görünümü minimize etmek ve deri gevşekliğini yok ederek sıkılaşma sağlamak için şimdiye kadar yapılan uygulamalara göre Trilipolar yönteminde çok daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Trilipolar hem yağ hem kas dokusuna da etki eden tek radyofrekans bazlı uygulama olduğu için kas aktivasyonu sayesinde sadece yüzeyel lenf drenajını değil derin lenf drenajını da artırır. Bu nedenle diğer yöntemlere göre çok daha etkilidir. Dolaşım sistemini hızlandırıcı etkisi cerrahi müdahale sonrasındaki iyileşme sürecini olumlu yönde etkiler. Bu süreçte vücudu rehabilite eden tamamlayıcı bir yöntemdir.

Whatsapp