Yenilikçi, iğnesiz karboksi cilt bakımı ile cilt esnekliğinde ve selülit azalmasında etkili bir düzelme ile vücut hatlarını düzeltmeye yardımcı olur. Cildin en derin tabakalarından en üst tabakasına kadar oksijene doymasını sağlayan bu bakım ile hücrelerin rejenerasyonunda ve nem miktarında artış sağlanır.

Karboksi cilt bakımı yüz ya da vücut için uygulanabilir.

Karboksi Cilt Bakımı Ne İşe Yarıyor, Hangi Tedavilerde Kullanılıyor?

Cildin esnekliğini artırırken protein sentezini ve metabolizmasını destekler, böylece kırışıklıklarda azalmalar sağlar.

Kan dolaşımını harekete geçirerek cilt parlaklığında artış sağlar. Cilt daha taze ve canlı bir görünüme kavuşur.

Ciltteki gözeneklerin kontrolü sağlanır. Gözeneklerin metabolizması hızlandırılarak gözeneklere çözüm sağlanır.

Akne ve sivilceler için etkili bir uygulamadır. Kan akışını hızlandırır ve ciltteki istenmeyen atıkların dışarı atılmasını sağlar.

Cildin elastikiyetini artırır. Kolajen ve elastinleri uyararak cilt yoğunluğunu artırır. Çizgilerinin azaltılmasında etkilidir.

Vücuttaki selülitlerin giderilmesinde etkilidir. İşlemin yapıldığı bölgenin sıcaklığını bir anda yükselterek yağ kitlesini eritir ve bu alandaki selülitlerin azalmasını sağlar.

Yağ alma gibi işlemlerden sonra ortaya çıkabilecek yan etkilerden olan ciltte pürüzlenme sorunu karboksi cilt bakımı ile hafifletilebilir.

Cerrahi sonrası ve gebelik sonrası tedaviler sonucunda vücutta oluşan olumsuz etkilerin giderilmesinde de etkilidir.

Karboksi Cilt Bakımı Seans Süresi

Karboksi cilt bakımı kısa sürede tamamlanabilen ve etkilerini hızlı bir şekilde gösteren bir uygulamadır. Bir seans süresi yaklaşık 45 dakikadır.

Karboksi cilt bakımında kullanılan jelin içerisindeki karbondioksit, cilt hücreleri tarafından absorbe edildiğinde, kırmızı kan hücrelerindeki hemoglobin oksijeni serbest kalır ve karbondioksiti alır. Bu işlem cilde oksijen sağlar ve ayrıca kan dolaşımı, metabolizma, protein sentezi ve cilt atıklarının yok edilmesini sağlar. Bu reaksiyonlar, cilt tonunu, elastikiyetini ve nem / yağ dengesini arttırırken, kırışıklıkları, selülitleri, akne ve sivilceleri ortadan kaldırır.

Whatsapp