Bölgesel yağlanma herkesin en çok şikayetçi olduğu sorunkardan biridir. İstenmeyen bölgesel yağların çözümüne yönelik ameliyatsız yapılan en son teknoloji ve etkili yöntemlerden biri şok lipoliz yöntemidir.

Günümüzde aşırı bilgisayar kullanımı, yapılan işlerin uzun süre oturarak yapılması, spor yapılmaması ve uzun süreli uykular ve benzeri gibi durumlar istenmeyen yağların belirli bölgelerde daha yoğun olarak toplanmasına neden olmaktadır.

Şok lipoliz genelde vücudumuzun göbek, yanlar, alt karın, basen, bacak ve kol gibi bölgelerde oluşan yağlanmayı 4 seans kadar kısa sürede azaltmayı hedefleyen etkili bir yöntemdir.

Uygulamanın her hangi bir yaş sınırlaması yoktur. Uygulama genelde estetik cerrahi ameliyatlarından çekinen, yoğun iş temposu olan kişiler tarafından seçilir ve liposuction ameliyatı için ameliyatsız yöntemler arasında iyi bir alternatiftir.

Hedeflenen bölgedeki yağ hücreleri cihazın verdiği soğuk etkisiyle kristalize olurlar ve bölgedeki yağ hücreleri simetrik olarak incelir

Şok Lipoliz Nasıl Uygulanır?

  1. Uygulama öncelikle bölgenin antifirizli membran yerleştirdikten sonra uygulama başlığı bölgeye yerleştirilir -10 dereceye kadar soğutulması esasına dayanır.
  2. Bu uygulama ortalama 1 saat sürmekte ve yağlanma görülen bölgelerde hücrelerin ölümüne neden olmaktadır.
  3. Uygulama yapılan yağlı bölgede ani sıcaklık kaybından dolayı sıkılaşma da görülür.
  4. Ortalama 4 seans sonrasında yağlanma olan bölgede kalıcı olarak azalma yaşanır.
  5. Uygulama son derece konforlu ve güvenlidir. Seans sonrası 1 ay içerisinde değişiklik belirgin hale gelir.

 

 

Whatsapp